Bramy wjazdowe na wymiar

Bramy

Nasze bramy wjazdowe to połączenie solidnej konstrukcji i funkcjonalności z unikatową estetyką. To wieloletnia trwałość, wygoda użytkowania i reprezentacyjny element na terenie posesji. Konstrukcja bramy powstaje z solidnych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i korozję stalowych profili lub kształtowników.

Proponujemy różne rodzaje bram, warianty (lewa, prawa), szerokości oraz wysokości – w naszej ofercie znajdziesz model idealnie dopasowany do warunków na posesji lub pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni czy potrzeb praktycznych.

Większość naszych bram poddajemy cynkowaniu ogniowemu oraz malowaniu proszkowemu – te dwie powłoki chronią stal przed korozją, nie wymagając okresowego odnawiania i dodatkowych prac konserwacyjnych.

Bramę wjazdową przesuwną tworzymy w dwóch wariantach.

  1. Brama przesuwna szynowa. Tego typu bramy przesuwne poruszają się po umieszczonej w podłożu szynie, dzięki czemu nie potrzebują przeciwwagi, czyli „ogona”, elementu stabilizującego. Szynę trzeba jednak regularnie oczyszczać.
  2. Brama przesuwna samonośna. Brama przesuwna samonośna pracuje już nad podłożem – jest wyposażona w przeciwwagę (trójkątne zakończenie), ale nieco wygodniejsza, bo nie trzeba dbać o szynę, usuwać z niej śniegu czy liści.

Brama skrzydłowa składa się najczęściej z dwóch skrzydeł mocowanych na zawiasach do słupków . W porównaniu do bramy przesuwnej jest sporo tańsza i mieści się na wąskich posesjach. Podczas pracy zabiera natomiast nieco miejsca na podjeździe: nie da się tuż za bramą zaparkować pojazdu i jednocześnie bezpiecznie ją otworzyć i zamknąć.

Dodatkowo podjazd przed bramą musi być równy: wznoszący się teren jest przeszkodą do otwarcia skrzydeł bramy. Gdy jednak masz dla niej dobre warunki, bramę skrzydłową zamontujesz szybko i łatwo nawet we własnym zakresie.